Hnačka u dospelých
Hnačka môže byť veľmi nepríjemná a je to niečo, čo všetci dospelí zažili aspoň raz. Starostlivosť o črevnú mikroflóru je dôležitou súčasťou domácej starostlivosti pri hnačke.
Informácie v tejto časti sú určené len pre zdravotníckych pracovníkov. Som odborník v zmysle zákona č.362/2011 o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Kliknutím potvrdzujem, že som odborník.
Unfortunately, as you are not a health care professional we cannot provide you this information.
Helicobacter pylori je bežný typ baktérií, ktoré môžu kolonizovať zažívací trakt a zaútočiť na výstelku žalúdka. Infikuje približne 60 percent dospelej populácie, pričom väčšina z nich sa nakazí už v mladšom veku.
Helicobacter pylori oslabuje ochrannú sliznicu žalúdka a tenkého čreva. Spôsobuje podráždenie, pretože kyselina preniká výstelkou a môže viesť k gastritíde a vredom v žalúdku a čreve. Tieto príznaky ochorenia sú však podstatne menej časté ako samotná infekcia. U niektorých pacientov sa tieto príznaky vôbec nevyvíjajú. Infekcia Helicobacter je zvyčajne diagnostikovaná gastroskopiou, pričom získané tkanivo je vyšetrené na prítomnosť baktérií.
Závažnosť symptómov sa môže značne líšiť. Pálivá bolesť v hornej oblasti brucha, nadúvanie a pálenie, a nevoľnosť môžu byť príznaky gastritídy spojenej s Helicobacterom, zatiaľ čo nepohodlie a žalúdočné ťažkosti po jedle, bolesť v noci, alebo pálenie záhy môžu poukazovať na žalúdočný vred. | Keďže Helicobacter pylori nepriaznivo ovplyvňuje črevnú flóru, Limosilactobacillus reuteri Gastrus (L. reuteri DSM 17938 and L. reuteri ATCC PTA 6475) môže pomôcť zmierniť vedľajšie účinky liečby antibiotikami a zvýšiť koncentráciu hodnotných baktérií črevnej flóry. |
Hnačka môže byť veľmi nepríjemná a je to niečo, čo všetci dospelí zažili aspoň raz. Starostlivosť o črevnú mikroflóru je dôležitou súčasťou domácej starostlivosti pri hnačke.
Zatiaľ čo antibiotiká vedia vykonať veľa dobrého, môžu tiež ovplyvniť tráviaci systém. Preto ak ich užívame, je dôležité podporiť črevá.
Antibiotiká sú základné lieky, ktoré pomáhajú zastaviť infekcie spôsobené baktériami a zachraňujú životy tým, že ničia alebo obmedzujú rast určitých baktérií. Výraz antibiotikum znamená „proti životu“ a používa sa, keď hovoríme o liekoch, ktoré zabíjajú choroboplodné zárodky. Na liečbu rôznych infekcií sa používajú rôzne antibiotiká. Keďže antibiotiká sú viazané na lekársky predpis, o vhodnom výbere antibiotík vždy rozhoduje len lekár.